Во скопскиот парк „Ибни Пајко“ на 26 јуни (среда) свој концертен настап ќе има Градскиот дувачки оркестар.

На програмата на оркестарот се најавени теми од „Abba“, потоа теми како „Feelings“, „Proud Mary“, „Strangers in the night“, „Final count down“, „Cant take my eyes“, „It don’t mean a thing“, „Brazil Samba“, „Girl from Ipanema“, „Bamboleo“ и „Maljiciki“.

Концертот е во организација на Младинскиот културен центар, со почеток од 20 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.