Триото „Балкан aшк“ (Балканска љубов) во состав Ерхан Шукри – виолина, Анеса Зајази – виолончело и Мерсиха Шукри – харфа вечерва ќе одржи концерт во Истанбул.

На програмата се дела од Глинка, Бах, Хенсон, Сен Санс, Ловленд, Маскањи, Шостакович и Атакоглу.

Концертот почнува во 18 часот во Македонскиот културен центар во Истанбул.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.