Заради зголемен интерес, изложбата F.L.Y.O.M на академскиот вајар Кирил Василев ќе продолжи во Отвореното графичко студио при Музеј на град Скопје. Овојпат со свој DJ сет ќе настапи музичарот Игор Василев – Новоградска

Проектот F.L.Y.O.M е алегорична site specifik поставка чија изразена сатирична нота недвосмислено упатува на социјална, нималко ласкава критика во чие средиште е homo sapiens-от.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.