Културен и информативен центар – Битола и Меѓународната ликовна колонија „ДеНиро“ ја најавуваат изложбата на дела од ликовниот уметник Мирослав Масин, дел од приватната колекција „Филеви“.

Отворањето на изложбат е во четврток, на 30 март, во Офицерски дом – КИЦ Битола, во Кристална сала во 19 часот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.