Во Музејот на град Скопје организира отворање на изложбата „ЗА СКОПЈЕ со срце од целиот свет“ на авторката Зоја Богдановска, по повод 59 години од катастрофалниот земјотрес во Скопје кој се случил на 26 јули 1963 година,

Изложбата ќе биде отворена на 26 јули 2022 година (вторник), во 20;00 часот, во Галерија МКЦ, Младинскиот културен центар – Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.