Во 19 часот во Ликовниот салон на МАНУ ќе биде отворена изложбата на академскиот сликар Мирослав Масин „Подобро на гранка одошто заглавен во лифт“.

Тема на изложбата се птиците. Вели дека птиците го следат уште од детството кога ги чувал, а потоа и на Академија кога сликал птици. За слоганот вели дека потекнува уште од времето кога работел со мајмуните и сега го користи истиот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.