Во куќата „Уранија“ во Охрид вечер ќе биде отворна изложба на уметнички слики од академик Владо Камбовски насловена „VITA“.

Изложбата ќе биде отворена до 24 јули 2022 година, а е дел од настаните во организација на Македонската академија на науките и уметностите во Научниот и уметничкиот центар „Уранија“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.