Претседателството на Друштвото на писателите на Македонија на состанокот со тајно гласање избра нови членови на ДПМ.

За нови членови избрани се Габриела Стојаноска – Станоеска, Сашо Огненовски, Славица Урумова – Марковска, Игор Анѓелков, Ирена Јурчева, Сузана Мицева, Милена Ристова – Михајловска, Ахмет Селмани и Владо Јаневски, соопшти ДПМ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.