Во низата смени на директорски места во „Метла 2“ е и Викторија Рангелова, директорката на Драмски театар. За многумина од фелата оваа информација е прифатено со шок и неверување, а и во Драмски не биле информирани, ниту знаат кој ќе дојде на нејзино место.

Ивор Мицковски на својот фејсбук профил за ова напиша:

Убаво тоа сте заметеле код телечи газови од МЕПСО и други институции познати по расфрлање со кеш и непотизам.
Ама баш ме интересира во што се огрешила директорката на Драмски, или ова е дел од тоа непартиско мешање во културата?!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.