„Инфлуенсери“ е насловот на првата самостојна изложба на Снежана Шумковска која вечерва во 20 часот ќе биде отворена во Младинскиот култирен центар (МКЦ) во Скопје.

На изложбата Шумковска ќе се претстави со 18 слики на платно работени во комбинирана техника.

Изложбата во МКЦ ќе биде отворена до 24 август.

Снежана Шумковска е родена 1980 во Скопје, каде што завршува средно уметничко училиште и дипломира на Факултетот за ликовни уметности, педагошки отсек, насока сликарство.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.