Вечер во рамките на „Бит фест“ во салата на народниот театар во Битола, битолчани ќе гледаат театарски игри во форма на забавно шоу кое ќе го има Импров групата „Настап“.

Театарски игри на импровизација во форма на забавно шоу ќе ги играат: Григор Јовановски, Сергеј Димовски, Ангела Стојановска, Наталија Теодосиева, а водител ќе биде Борјан Стојков.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.