Оперскиот пејач Игор Дурловски од актерката Билјана Беличанец се прости со зборовите:

Најчесто доцниме со некој убав збор…
Мирен пат Билјана Беличанец.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.