Продолжува револтот на вработените во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица. Овој пат, директорот напишал срамна рецензија за првата официјална изложба.

И после сме дигале џева зошто фискултурец станал директор. Какво е ова писание, кој го напишал ова толку неписмено и со незнаење. Ова е првата официјална изложба на новиот директор, со ваков осврт за неа. А нешто оваа институција треба да едуцира и да привлекува публика. Тотално шарлатанство, пишува на социјалните мрежи Јасмина Мазгалиева.

И после сме дигале џева зошто фискултурец станал директор. Какво е ова писание, кој го напишал ова толку неписмено и со…

Posted by Jasmina Mazgalieva on Friday, April 23, 2021

Центарот „Антон Панов“ деновиве организираше изложба на скулптури, прва откако директор е фискултурецот Бубев. Ова се делови од официјалните рецензии на таа институција во врска со изложбата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.