Хатиџе Муратова денеска ја посети Владата. На својот фејсбук профил ова го соопшти министерoт без ресор задолжен за странски инвестиции, Елвин Хасан.

Денеска Владата имаше почесен гостин. Нашиот кабинет беше посетен од страна на најпозитивната жена која сме ја виделе, Хатиџе Муратова ни го разубави денот со својата посета“, објави на својот профил министерот без ресор задолжен за странски инвестиции, Елвин Хасан.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.