Филхармонија ги информира сите што купиле онлајн билети за концертите „Диши љубов“ (15 март) и „Педесет нијанси црно“ (Шерон Ковач, 2. април) дека средствата ќе им бидат рефундирани деновиве по електронски пат.

Оние што купиле билети на билетарницата на Филхармонија дополнително ќе бидат известени за начинот на кој ќе им бидат вратени парите од купените билети, соопштија од Филхармонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.