Концерт на Филхармонискиот оркестар и хор Кодај со солистот Барнабаш Келемен на 28 ноември 2019 во 20:00 часот во македонската Филхармонија како дел од Есенските музички свечености и унгарската културна сезона.

Филхармонискиот оркестар и хор Кодај од Дебрецен ќе изведе дела од Лист, Барток, Кодај, Брамс, Равел и Бородин со светски познатиот унгарски виолинист Барнабаш Келемен.

Влезот е слободен, бесплатни билети може да се резервираат кај г-дин Панче Стојановски ([email protected]il.com) или може по 20 ноември 2019 да се подигнат во Дирекцијата за култура и уметност – Скопје (Бул. Св. Климент Охридски 58-б) секој работен ден од 10:00 до 15:00 часот

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.