Пејачот Огнен Здравковски, својот настап на традиционалниот Василичарски концерт кој се одржа вечерва во Националната опера и балет му го посвети на својот покоен вујко, Зоран Џорлев.

Огнен, пеејќи го евергринот „Дупла водка“ од Дарио, симболично погледнуваше нагоре, пеејќи ги стиховите „Кај и да си, еден ден ќе сфатиш, јас сум тој што чека да се вратиш“. Ова беше еден од најемотивните моменти на концертот. И за изведбата, и за посветата, Огнен доби топол аплауз.

Целиот текст на Женски Магазин

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.