Оперскиот пејач Игор Дурловски сподели радосна вест со следачите на Фејсбук.

Радосен што можам да споделам со вас дека во декември, после три години, се враќам на меѓународната сцена со три концерти во Хановер, Манхајм и Дрезден.
Убајни кај сите нека има.
Ваш Игор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.