Оперскиот пејач Игор Дурловски на својот фејсбук профил сподели ново видео, кое го проследи со следниов натпис:

Малите народи по бројност, предодредени се во вечната борба за докажување да раѓаат големи индивидуи.
Видео во сеќавање на големиот Канчели
1935-2019.

Благодарност до Александар Пауновски што секогаш визуелно ги доловува моите идеи,
Стојан Стојановски за прекрасната фотографија, Мартин Павловски за шминката и Кокан Димушевски за аудиото.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.