Игор Дурловски со видео порака од Охрид упати честитка по повод 24 мај- Денот на словенските просветители Кирил и Методиј.

Сите народи да зборуваат на својот јазик и тоа да не биде пречка за комуникација меѓу луѓето, за размена на мисли и идеи. Ова е максимата на Светите браќа Кирил и Методиј, која мора да живее.

Нека е честит големиот празник, да ги славиме делата на македонските просветители и нивната хумана мисија!

Сите народи да зборуваат на својот јазик и тоа да не биде пречка за комуникација меѓу луѓето, за размена на мисли и…

Posted by Игор Дурловски on Sunday, May 24, 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.