Вечерва во 21часот Народниот театар – Битола онлаjн ќе ја прикаже претставата, „Дупло дно“ од 2017 година. Претставата е работена по текст на Горан Стефановски, а во режија на Ангелчо Илиевски.

Вечерва во 21ч нешто од поновиот период на НТБ, ,,ДУПЛО ДНО” од 2017г по текст на Горан Стефановски во режија на Ангелчо Илиевски.
Се гледаме и вечерва на исто место

Posted by НУ Народен театар – Битола on Friday, 22 May 2020

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.