Драмски театар-Скопје продолжува со прикажување претстави на неговиот Јутјуб-канал.

Љубителите на театарската уметност од 20 часот вечер ќе имаат можност да ја проследат претставата „Умри машки“ од Алдо Николај, во режија на Коле Ангеловски.

Утре, пак, во 20 часот Драмски ќе ја емитува претставата „Генетика на кучињата“ по текст на Венко Андоновски, а во режија на Дејан Пројковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.