Драмски театар Скопје во сабота, на 14 септември закажа премира на претставата „Чудесна терапија“ од Даниел Глатауер.

Режисер на претставата е  Димче Николовски. Премиерата на оваа претставата закажана за 14.9.2019 година е на малата сцена на Драмски театар со почеток во 20:00 часот.

Во претставата играат: Соња Стамболџиоска, Маја Вељковиќ Пановска и Предраг Павловски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.