По повод Светскиот ден на театарот, 27 март Драмски театар Скопје ќе ја изведе претставата „Луди за љубов“ по текст на Сем Шепард, а во режија на Деан Дамјановски.

Улогите ги толкуваат: Благица Димитровска, Јана Стојановска, Филип Трајковиќ, Анастас Тановски и Кристијан Светиев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.