Вечерва полицијата ги блокира сите приоди кон зградата на Македонскиот народен театар поради пријава за поставен експлозив во театарот, објави телевизија 21.

Сите што биле во театарот се евакуирани. Одложен е и концдертот на „Злата Мегленска“ што требаше да се одржи во Опера и балет.

Цел сообраќај во центарот на градот е блокиран. Полицијаци се распоредени околу објектот, а засега нема информации дали пријавата е лажна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.