Големи платна од циклусот “Додека не беше тука”, насликани со туш, акрилни бои и мешавина на пигменти во кафе „Ли“ во Скопје.


Поставката ќе може да се погледне во текот на целиот месец- март.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.