Друштвото на ликовни уметници на Македонија в петок (6 март) ќе ја отвори изложбата „ДЛУМ нова генерација на млади“. Делата се поставени во Уметничкиот центар АРТ ХАБ , ГТЦ, 2 спрат, локал 306 во Скопје со почеток во 20 часот.

На изложбата учество ќе земат:  Александар Зафировски, Бојан Ковски, Владимир Здравевски, Ѓорги Динев, Дарко Кешќец, Ива Станковски, Кристијан Јованоски, Марко Вујисиќ, Стефан Младеновски, Филип Цакоски, Ана Спасова, Ана Трајковска, Игор Таневски, Виктор Семенпеев, Зуљеха Зибери Али,

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.