Замислете, новиот директор на културниот дом во Струмица, оној фискултурецот де, како доказ дека е признат културен работник приложил диплома кога конкурирал, за освоено трето место за ГРУПНА маска на карневалот во Василево, открива актерот Сашо Тасевски.

Во Василево бе! На карневал учествувал во група од 50 луѓе каде ги прикажале Рамзес Втори со жената му Нефертити и свитата. И освоиле дури трето место за перформансот. Во село Василево де. Не биле ни први. Башка на фараонката погрешно името и го напишале во сФецки признаената диплома.
Мамето да му го ебам на фараонот и сета царска свита!
Министерке паметно што сте го поставиле за директор фараонот од Василево, потомок на славниот Рамзес Втори. Антиквизацијата продолжува. Груевски се гордее со вас. Браво, пишвуа Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.