Нa 1 јуни (четврток) 2023 во 20 часот, студентите од Факултетот за драмски уметности – турска катедра во класата на проф. Елјеса Касо ќе ја изведат дипломската претстава СТАРИ ФОТОГРАФИИ  од Динчер Сумер.

Претставата ќе биде изведена на сцената на Театар Комедија.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.