Кларинетистот Благој Ламњов, кој живее и работи во Шведска на прекрасен начин ја претставува Македонија низ целиот свет.

На видеото снимено годинава, кое се појави деновиве на неговиот јутуб канал, со помош на прекрасната оркестрација на Norrköping Symphony, ја претставува преубавата „Сербез Донка“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.