Вечерва со почеток во 21 часот, народниот театар-Битола онлајн ќе ја прикаже претставата „Австралиски ветер“ од 2001 година. Претставата е работена по текст на Живко Чинго, а во режија на Бранко Ставрев.

Вечерва во 21ч ,,АВСТРАЛИСКИ ВЕТЕР” од 2001г по текст на Живко Чинго а во режија на Брако Ставрев. Уживајте во празничната вечер со еден македонски текст и претстава.

Posted by НУ Народен театар – Битола on Sunday, May 24, 2020

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.