Јас го респектирам министерот Асаф.
Го знам, урбан дечко е и не може сите дупки да ги покрие.
Ама, комисијата да ја прави Авалон неисправна за “изјави за простор”, за концерти кои се веќе од три до пет месеци во продажба, за кои има веќе над 20.000 карти продадено е ем патетично, ем несериозно!

Ве молам… во интерес на државава, да се оправиме. 🙂

Бобан Милошески

Ваква порака преку Фејсбук статус испрати Бобан Милошески до министерството за култура кое веќе неколку денови го тресе скандал по одлките на комисијата во министерството за распределба на финансиски средства во областа на културата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.