Агенцијата за филм објави на својата фејсбук страница ја сподели информацијата за објавен  Конкурс за финансирање на проекти за произвотство на долгометражен и краткометражен игран, документарен и анимиран филм за 2023 година.

 За повеќе информации прочитајте повеќе на следниот линк: https://bit.ly/3x1AjFrRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.