Во полициската станица во Гази Баба, татко пријавил дека вчера неговиот син се одалечил од нивниот дом и не се вратил.

На 08.12.2018 година во 21 часот во Полициската станица Гази Баба Д.А.(44) од Скопје пријавил дека на 07.12.2018 година од домот во непознат правец се оддалечил неговиот син А.А.(24).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.