Голем пожар зафати објект на „Пластичарска“, информира 24инфо.

Полицијата го затвори делот од скопскиот булевар „Никола Карев“ на потегот кон Бит Пазар каде што работат голем број на комерцијални објекти.

На терен се излезени МВР и Противпожарната бригада

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.