Неизметено, неискосено, диви треви, коли се испокршија од дупки и несработено, го ставиле у смет да држи прес демек многу сработел, коментира портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски на прес-конференцијата која денеска ја одржува скопскиот градоначалник Петре Шилегов.

А му беше кажано дека ќе заврши „на буниште”!, додава Стоилковски.

Шилегов, кој го бара гласот на скопјани за втор мандат, денеска со прес го отвори почетокот на градежните работи и асфалтирањето на бул. „Киро Глигоров“ на потегот од мостот „Близнак“ до крстосница со ул. „Перо Наков“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.