Четиринасет луѓе ви изгореа во пожар во болница.

– И што сега, да се полиеме со бензин и да се самозапалиме?

***

Што е со оставките?

– Ако може мртвите да ги оживееме, сите ќе си поднесеме оставки!

***

Министерот за здравство понуди оставка, вие не ја прифаќате.

– Тодоров ли да го турам за министер, Филипче советник да му биде?!

***

Размислувате ли вие за оставка?

– А што, Мицкоски да дојде на власт?! Не размислувам!

***

Многу луѓе ни умираат од ковид-19?

– Еве, да може да воскреснат, јас ќе дадам оставка, па Мицкоски нека биде премиер ако сака.

***

Имаме највисока смртност во Европа.

– Па во Африка ли да имаме?!

***

Србите среде пандемија градеа ковид-болници од тврда градба, а вие поставувате контејнери.

– И што треба сега, Вучиќ да ни биде премиер?! „Тропикана“ да ја отвориме?!

***

Пола Македонија ви изгоре во пожар.

– Да не треба Стојанче на ражен да го печеме?

***

Авионите за гасење пожар не ви беа сервисирани.

– И што треба сега, да ги слечеме падобраните и од авион да се фрлиме?!

Повеќе тукаRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.