Мирко Попов, „хардкор скопјанец”, на митингот на СДСМ: “За мене Скопје е дијагноза”.
Оди после гласај ги…, пишува новинарот Бранко Героски на својот профил на Фејсбук.

Вчера СДСМ имаше централен минтинг во Скопје, во салата „Борис Трајковски“ на кој зборуваше Мирко Попов и кој меѓудругото кажа дека за него „Скопје е дијагноза“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.