Наполи го објави клупскиот календар за новата 2020 година, во кој учествуваат фудбалерите.

Во видеопромоцијата има дел во кој девојка со фустанoт го симболизира македонското знаме, а во тој момент во кадарот е македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.