Зошто најавениот инвестициски циклус на Заев и Аѓнушев од 5 милијарди евра е несериозен и нереален?, прашуваат од Комисијата за економија на ВМРО-ДПМНЕ и додаваат:

-Прво, затоа што нема никаков инвестициски план со конкретни проекти!
Второ, затоа што нема буџетирани средства за реализација!
Трето, затоа што нема дефинирано никакви извори за финансирање!
Четврто, затоа што нема определена временска рамка за имплементација!
Петто, затоа што немаат никаков капацитет за реализација на капитални проекти!.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.