Во Радовиш, Мицкоски се обрати и на земјоделците.

Откупните места на земјоделските производи треба да имаат простор каде да го чуваат својот труд се додека не добијат подобра откупна цена.
Со цел помагање во регулирањето на цената на земјоделските производи, на откупните места ќе биде изграден ладилник., земјоделците нема да мора веднаш да го продадат својот труд, туку ќе имаат можност да го чуваат до одреден период до добивање на добра откупна цена, потенцираше тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.