Голема разочараност меѓу земјоделците откако годинава изостана откупот на нивните производи.

-Трета тура за денес. Годинава немат да прскам против трева зш немат од јаболка кај да никнит. КАТАСТРОФА Имам уште нешто дома кој му требит нек идет да зејт дур не ги имам фрлено сите, пишува на својот Фејсбук профил Николче Милески, земјоделец.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.