Од задутре, четврток, 28 мај, ќе почнат со работа угостителските објекти, објави вечера техничкиот премиер Оливер Спасовски, презентирајќи ги усвоените одлуки на попладневната владина седница.

Засега со прецизно утврден соодветен протокол за работа ќе работат само во отворените делови т.е. терасите.

За работата во затворените објекти и тие што немаат тераси ќе се регулира во наредна фаза, објави тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.