Започна уривањето на хотелот дивоградба изграден на самиот брег на охридското езеро.

Како што објави „Охрид 1“, сопственикот на објектот крајно совесно и културно замолил да се повлече полицијата и да се почне со уривањето на објектот спроведувајќи ги го решението за уривање кој го добил од општина Охрид.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.