Лидерот на СДСМ на Фејсбук убедува дека вложиле една милијарда евра во патна инфраструктура. Ова е зачудувачки ако се знае дека СДСМ откако е на власт нема изградено ниту еден автопат.

Во партискиот спот пред неколку месеци, СДСМ тврдеше дека изградиле 782 километри автопати, па граѓаните со право се прашуваа како не можат да ги видат, или пак можеби патиштата се навидливи.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.