Во тек е огромен инвестициски циклус за развој на патната мрежа во Северна Македонија. Се градат, реконструираат и рехабилитираат патишта во должина од околу 800 километри. Исто така се градат и санираат мостови.

Поврзувањето преку добра, модерна и функционална патна инфраструктура е од исклучителна важност за граѓаните, економскиот раст и развојот на државата – се пофали на својот Фејсбук, Зоран Заев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.