Со новата македонска развојна економија платите, пензиите и финансиската помош растат уште повеќе, тоа е економски патриотизам на дело.
👉 20.000 денари минимална плата и 34.000 денари просечна плата до крајот на мандатот!
👉 Пензиите ќе растат заедно со платите, најниските пензии ќе пораснат за најмалку 21%!
👉 Грантови до 15.000 евра за млади и жени за отворање сопствени фирми!
👉 Градиме 950 км локални, 300 км експресни патишта, 260 км автопатишта!
👉 Бесплатна „зелена“ нафта за сите земјоделци и зголемени субвенции од 160 на 200 милиони евра годишно!
👉 Го креваме прагот за поврат на ДДВ од 600 на 800 денари месечно!
👉 Повисока социјална помош за 34.000 домаќинства! Детски додаток за 65.000 деца! Градиме 777 социјални станови!
👉 2,5 милијарди евра од европските фондови. Европски фондови за европски стандарди дома!
Ова почитувани граѓани е нашата понуда за следниот четиригодишен мандат. Понуда зад која гордо застануваме и убедени сме дека ќе ја исполниме во новиот чист мандат.
Со ваква понуда, немаме дилема, Коалицијата #Можеме е победник на изборите на 15 јули, напиша лидерот на СДСМ, Зоран Заев,

Со новата македонска развојна економија платите, пензиите и финансиската помош растат уште повеќе, тоа е економски…

Gepostet von Zoran Zaev am Sonntag, 5. Juli 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.