Одговарајќи на новинарски прашање дали планира да го преименува автопатот Миладиновци-Свети Николе- Штип со оглед на одлуката на претходната Влада која била и објавена во службен весник истиот да се вика Гоце Делчев, премиерот Зоран Заев со одговор ако навистина имало таква одлула, тогаш во ред.

Заев накратко одговори дека ако е така, така и ќе остане, нема потреба од промена ако биле завршени процедурите за именување на автопатот, односно автопатот и официјално ќе се вика Гоце Делчев.

Еве, не го направивме „салата“ премиерот но ни вети дека Рашковски ќе одговара ако се докаже криминал….

Еве, не го направивме „салата“ премиерот но ни вети дека Рашковски ќе одговара ако се докаже криминал….

Gepostet von infomax.mk am Samstag, 6. Juli 2019

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.