Владината делагација предводена од премиерот Зоран Заев утре нема да биде во можност да присуствува на настанот за отворање на делница од автопатот во Република Бугарија.

Причина за тоа, како што информираат од Владата, е ненадејната загуба на градоначалникот на Охрид, проф. д-р Јован Стојановски, комеморацијата и погребната церемонија, која е предвидена да се одржи во утре.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.