Претседателот на Владата Зоран Заев на својот Фејсбук профил посочува дека континуирано се работи на подобрување на еконосмките политики со цел зголемување на конкурентноста на деловниот сектор и отворање на нови работни места.

Тој додава дека Владата на 41-вата седница ја донела Програмата за економски реформи 2021 – 2023 година, која како обврска е дел од реформите согласно евроинтеграцискиот процес.

Овој стратешки документ e исклучително важен дел од пристапниот процес кон Европската Унија, истакнува Заев.

Континуирано работиме на подобрување на економските политики за зголемување на конкурентноста на деловниот сектор и…

Posted by Zoran Zaev on Sunday, 31 January 2021

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.